Anasayfa » PROGRAM » Samsung Unpacked etkinliğinde Microsoft sürprizi
Samsung Unpacked etkinliğinde Microsoft sürprizi

Samsung Unpacked etkinliğinde Microsoft sürprizi

Samsung, önümüzdeki hafta yapacağı etkinlik kapsamında Microsoft ile ortak bir çalışma içerisinde karşımıza çıkacak. Sızdırılan raporlara göre, yapılacak olan Unpacked etkinliği kapsamında sahne alacak olan Microsoft, Samsung cihazlara özel ofis uygulamaları hazırladı. Demo olarak hazırlanan uygulamalar bu etkinlikte tanıtılacak. Bu iş birliği kapsamında bazı modeller Microsoft uygulamaları yüklü olarak da gelebilir.

Bugün sızdırılan bilgilere göre, iki şirketin yaptığı ortak çalışmayla birlikte etkinlik kapsamında “Office” uygulamalarının Galaxy S ve Note modellerinde nasıl çalışacağı gösterilebilir. Bu kapsamda tanıtılması beklenen Galaxy Note 10 modeli de yeni programların test edileceği ilk cihaz olacak gibi duruyor. Bunun haricinde telefon pazarında aktif faaliyette bulunmak isteyen Microsoft, telefon pazarında aktif rol almak için yazılım konusunda bazı şirketler ile birlikte partnerliğe devam edecek gibi duruyor.

Yapılacak bu partnerlik ile beraber Android kullanıcısı olan ve Windows 10 PC sahibi olan kullanıcılar ek bir yazılım vasıtasıyla, telefonlarında yer alan fotoğraf ve videoları OneDrive‘a aktarabilecek. Ayrıca mesajlarını bilgisayarları üzerinden alıp gönderebilecekler. Microsoft’un bu partnerlik sürecinde bu işlevleri ilk olarak Samsung cihazlar üzerinde denemesi de bekleniyor.

İki şirket akıllı telefonların PC‘ye bağlanması durumunda telefonların Windows başlangıç ekranına benzer bir masaüstü görünümü oluşturması için de çalışmaya devam ediyor. Samsung Unpacked etkinliği sonrasında yapılacak güncellemeler ile birlikte bu uygulamaların kullanıma sunulması da muhtemel diyebiliriz.

KAYNAK

Yazar Hakkında: Gurmelgyo
Donanım Haberleri
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 1)
Donanım Haberleri
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 2)
Teknoloji Haberleri
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 3)
Bilim ve Teknik
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 4)
Tema Tasarım | Osgaka.com