Anasayfa » MOBİL » Xiaomi, Mi A3 İçin Yayınladığı Android 10 Güncellemesini Geri Çekti
Xiaomi, Mi A3 İçin Yayınladığı Android 10 Güncellemesini Geri Çekti

Xiaomi, Mi A3 İçin Yayınladığı Android 10 Güncellemesini Geri Çekti

Android One programı dahilinde yer edinen Xiaomi Mi A3, geçtiğimiz günlerde kavuştuğu Android 10 güncellemesini tekrardan yitirdi. Güncellemeyi gösteren şirket, gelen olumsuz geri dönüşler sonrası yeni sürümün dağıtımını iptal etti.

Pek oldukca telefon üreticisinin Android One programı kapsamında tanıttığı akıllı telefonlar, Android’in değiştirilmiş sürümünü kullanan öteki akıllı telefonlara kıyasla daha tertipli ve süratli güncellemeler almasıyla biliniyor. Buna karşın Xiaomi’nin Android One programı kapsamında bulunan Mi A3 aleti uzun bir süredir Android 10 güncellemesine kavuşamıyordu.

Bu mevzudan rahatsız olan pek oldukca kullanıcı, geçtiğimiz aylarda bir imza kampanyası başlatmış ve telefonlarında Android 10 güncellemesini görmek istediklerini dile getirmişlerdi. Bu kampanyanın arkasından o dönemlerde “Android 10 üstünde çalışıldığını” bildiren Xiaomi, nihayet geçtiğimiz günlerde Mi A3 cihazlar için bu güncellemeyi yayınlamıştı. Sadece şirket, aradan geçen kısa bir sürenin arkasından hatalar sebebiyle güncellemeyi geri çekti.

Bugün itibarıyla Avrupa bölgesindeki cihazlara OTA üstünden resmi olarak dağıtılmaya başlanan Android 10 güncellemesi, ortalama 1,3 GB boyutundaydı. Güncellemenin nihayet geldiğini gören kullananların sevinciyse pek uzun süremedi zira güncellemeyi alan kullanıcılar, yeni sürümün hatalarla dolu bulunduğunu söylemiş oldu. Kullananların bildirdiği problemler arasındaysa parmak izi sensörünün emek harcamaması ve kamera uygulamasında problemler benzer biçimde pek oldukca şey yer ediniyor.

Güncellemeyi yayınladıktan kısa bir süre sonrasında geri çeken Xiaomi, şimdiye dek bazı kullanıcılara gönderilen güncellemenin artık Mi A3 kullanıcılarına gönderilmeyeceğini söylemiş oldu. Bu aşamada düzgüsel şartlar altında probleminin kısa bir süre içinde çözülüp tekrardan indirilmeye sunulmasını bekleyebilirdik sadece artan Corona virüsü salgını, yeni güncellemenin gelmesini bir fazlaca geciktirebilir.

Kullanıcı Oyu:
Yazar Hakkında: Gurmelgyo
Donanım Haberleri
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 1)
Donanım Haberleri
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 2)
Teknoloji Haberleri
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 3)
Bilim ve Teknik
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 4)
Tema Tasarım | Osgaka.com