Anasayfa » MOBİL » Rapora Göre iPhone SE 2’nin Çıkışı, Corona Virüsü Nedeniyle Ertelenecek
Rapora Göre iPhone SE 2’nin Çıkışı, Corona Virüsü Nedeniyle Ertelenecek

Rapora Göre iPhone SE 2’nin Çıkışı, Corona Virüsü Nedeniyle Ertelenecek

Corona virüsü, teknoloji dünyasını da kötü etkiliyor. Çin’de üretimlerin durma noktasına geldiği bu günlerde Apple’ın da bileşen tedarikinde zorlandığı ortaya çıktı. Şirket, bu sebeple bu ay içinde satışa sunmayı düşündüğü iPhone SE 2’nin tanıtım tarihini erteleyebilir.

Apple, şu sıralar diğer akıllı telefonlarına gore daha uygun fiyatlı bir cihaz çıkarmaya hazırlanıyor. iPhone SE 2 ismiyle çıkması planlanan yeni cihazın yakında tanıtılması planlanıyordu, sadece gösterilen son rapora gore telefonun çıkışı birazcık gecikebilir. Çin’i ve tüm Dünya’yı tesiri altına alan corona virüsü (Kovid-19), Apple’ın uygun fiyatlı telefonunu da etkileyecek şeklinde duruyor.

Rapora gore iPhone SE 2’nin bileşen üretimlerinde bazı gecikmeler yaşandı. Normal şartlarda daha yakın bir sürede tanıtılması beklenen telefonun çıkışı 2020’nin ikinci çeyreğine sıçrayacak şeklinde görünüyor. iPhone SE 2’nin gecikme sebebinin Çin’de Apple için üretim meydana getiren Foxconn, Pegatron şeklinde firmaların tam performansta çalışamaması olduğu düşünülüyor.

Normal takvime gore 31 Mart’ta piyasaya sürülmesi beklenen telefon, Kovid-19 salgınının durumuna bağlı olarak çıkışını 2020’nin ikinci çeyreğine erteleyebilir. Raporlar şu an için kesinliğe sahip değiller, sadece şirketlerin çalışanlarına virüs kaynaklı olarak devamlı izin verdiği düşünülürse bu gecikme yaşanacak şeklinde duruyor.

Apple’dan uzun süredir beklenen bir telefon olarak karşımıza çıkan iPhone SE 2, uygun fiyatı ve daha minik ekranıyla dikkat çekiyor. Ortaya çıkan bilgilere gore iPhone SE 2’de 4,7 inçlik LCD bir ekran bulunacak. Apple’ın en yeni yongası olan A13 yonga seti ile gelecek telefonun 3 GB’lık RAM barındırması planlanıyor. Ek olarak telefonun Touch ID’ye sahip olacağı düşünülüyor.

Kullanıcı Oyu:
Yazar Hakkında: Gurmelgyo
Donanım Haberleri
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 1)
Donanım Haberleri
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 2)
Teknoloji Haberleri
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 3)
Bilim ve Teknik
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 4)
Tema Tasarım | Osgaka.com