Anasayfa » BİLİM » NASA, Öğrencilerden Ay ve Mars Görevleri İçin Yenilikçi Fikirler İstiyor
NASA, Öğrencilerden Ay ve Mars Görevleri İçin Yenilikçi Fikirler İstiyor

NASA, Öğrencilerden Ay ve Mars Görevleri İçin Yenilikçi Fikirler İstiyor

NASA, öğrencilerden Ay ve Mars görevleri için yeni teknolojiler tasarlamasına destek olacak tavsiyeler istiyor. Öğrencilerden gelen fikirler bir yarışma kapsamında değerlendirilecek ve kazananlar ödüllendirilecek.

NASA, mürettebatlı Ay ve Mars görevlerinin sorunsuz geçmesini sağlamak için gelebilecek her türlü desteğe açık. Uzay ajansı, öğrencileri uzay yolculuğu teknolojisini incelemeye ve geliştirmeye teşvik eden yeni bir yarışma düzenliyor.

NASA, üniversite öğrencilerinin uzay yolculuğu teknolojisini geliştirebildikleri ve yenilikler sunabildikleri Moon to Mars Exploration Systems and Habitation Academic Innovation Challenge (M2M X-Hab) adlı bir yarışma gerçekleştiriyor. Bu yarışma, havacılık ve uzay sektörü ile ilgilenen üniversite öğrencileri için uygulamalı tasarım, araştırma ve geliştirme fırsatları sunacak.

Yarışma, başka gezegenlere yerleşme, uzay araçları, ileri robotik görevler, otonom vazife teknolojisi ve uzaktan üretim şeklinde temel sistemler ve insanlı uzay uçuşu mimarisi üstündeki emekleri ödüllendirecek. Ödüller 15.000 dolar ila 50.000 dolar içinde değişim gösteriyor.

NASA’nın öğrencilere sunmuş olacağı ödül oldukça mütevazı görünüyor. Sadece Uzay Ajansı keşiflerin somut ürünlerle sınırı olan olmayabileceğini altını çizdi. Mesela, öğrencilerin sunmuş olacağı araştırmalar, bilgi boşluklarını dolduran yada riskleri azaltan çözümler de içerebilir. Öğrencilerden gelecek çalışmaların son teslim zamanı 24 Nisan olarak açıklandı.

Yarışma, NASA’nın Ay ve Mars görevlerine büyük bir atılım getirebilir. M2M X-Hab, gezegenler içinde gezi etmek ve hayatta kalmakla ilgili sorunlara değişik çözümler getirebilir.

Kullanıcı Oyu:
Yazar Hakkında: Gurmelgyo
Donanım Haberleri
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 1)
Donanım Haberleri
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 2)
Teknoloji Haberleri
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 3)
Bilim ve Teknik
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 4)
Tema Tasarım | Osgaka.com