Anasayfa » OTOMOBİL » Ford F-150 ile Minyon Tesla Cybertruck, Halat Çekme Yarışına Tutuştu (Video)
Ford F-150 ile Minyon Tesla Cybertruck, Halat Çekme Yarışına Tutuştu (Video)

Ford F-150 ile Minyon Tesla Cybertruck, Halat Çekme Yarışına Tutuştu (Video)

Tesla’nın ilk pickup modeli Cybertruck ile en büyük rakibi Ford F-150, bir kez daha halat çekme yarışına tutuştu. Ford ya da Tesla’nın dahil olmadığı, bir tek çılgın mühendisler tarafınca meydana gelen bu yarışın galibi lansman sonrası paylaşılan videodaki benzer biçimde Cybertruck oldu.

ABD merkezli otomobil devi Tesla, geçtiğimiz senenin son dönemlerinde ilk pick-up modelini tüketicilerle buluşturdu. “Cybertruck” olarak isimlendirilen bu pick-up, gerek tasarımı gerekse performansı ile dikkatleri üstüne çekmeyi başardı. Elon Musk, yapmış olduğu açıklamalarda Cybertruck’ın iki değişik menzile sahip versiyonunun olacağını ve 2021 yılının sonunda da tüketicilerin bu aracı kullanmaya başlayacaklarını duyurdu.

Elon Musk, Cybertruck’ın en büyük rakibi olarak Ford’un F-150 modelini gösterdi. Hatta Musk, onlarca kere F-150’nin yüksek fiyatına vurgu yaparak Cybertruck’ın daha cazip bulunduğunu söylemiş oldu. Böyle de yetinmeyen Tesla CEO’su, F-150 ile Cybertruck’ın performans kıyaslamasını yapabilmek adına iki vasıta içinde bir halat yarışı bile düzenledi. Yarış, Cybertruck’ın ezici üstünlüğü ile sonlandı sadece sonradan, bu yarışın o kadar da adil olmadığını Elon Musk da kabul etti.

Şimdiyse iki rakip içinde yeni bir halat yarışı yapılmış oldu. Sadece bu yarış, evvelkinden birazcık daha farklıydı. Tesla ya da Ford’un üstlenmediği yarış, bir grup çılgın mühendis tarafınca gerçekleştirildi. Söz mevzusu yarışta, 2010 model Ford F-150 ve tamamen el yapımı olan 1:2 ölçekli bir Cybertruck maketi kullanıldı.

Mühendisler, Cybertruck maketindeki derhal her şeyi, orijinaline bağlı kalmış olarak yapmışlardı. Maketteki elektrik motoru da gerçeğiyle aynıydı. Cybertuck’ın maketi bir tek daha minik ve hafifti. Bu maket, bir tek 450 kilogram ağırlığındaydı. Matematiğe nazaran bu ağırlıktaki bir Cyberturck modelinin F-150’ye karşı gelme olasılığı yoktu; ki öyleki de oldu.

Mühendisler, Cyberturck maketine fazladan ağırlık ilave ederek şartları eşitlemeyi düşündüler. Bu bağlamda maket modele 680 kilogram daha ağırlık ekleyen mühendisler, Cybertruck modelinin toplam ağırlığını 1 tonun üstüne çıkardılar. Meydana getirilen ikinci yarış, Cybertruck’ın mutlak zaferi ile sonuçlandı.

Elon Musk, geçtiğimiz dönemlerde yapmış olduğu açıklamalarda F-150 ile Cybertruck’ın bir kez daha karşı karşıya geleceğini ve bu kez şartların eşit olacağını duyurmuştu. Bu karşılaşmanın ne vakit yapılacağı hemen hemen bilinmiyor sadece yapılacak karşılaşmaya kadar elimizdeki en iyi halat çekme yarışının, sizlerle şimdi paylaşacağımız videodaki bulunduğunu açıkça söyleyebiliriz.

Kullanıcı Oyu:
Yazar Hakkında: Gurmelgyo
Donanım Haberleri
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 1)
Donanım Haberleri
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 2)
Teknoloji Haberleri
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 3)
Bilim ve Teknik
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 4)
Tema Tasarım | Osgaka.com